بهترین متخصص قلب کرج

یک پزشک متخصص قلب، یک پزشک است که تخصص و مهارت در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های قلب و عروق خونی از جمله ریتم‌های غیرطبیعی، نارسایی قلبی و سایر مشکلات قلبی دارد. این بیماری‌ها ممکن است از زمان تولد در فرد وجود داشته باشند. اگر شما فشار خون بالا، درد در قفسه سینه یا مشکلات مربوط به دریچه‌های قلب و عروق خونی دارید، باید به یک متخصص قلب مراجعه کنید.

پزشک ابتدا از طریق آنژیوگرافی، اکوکاردیوگرام و سی‌تی اسکن (توموگرافی کامپیوتری) به بررسی مشکل شما می‌پردازد و سعی می‌کند علت آن را پیدا کند. سپس براساس تشخیص خود، ممکن است از روش‌های دارویی یا جراحی برای درمان استفاده کند. در کلینیک قلب، علاوه بر انجام همه روش‌های تشخیصی، به درمان انواع واریس نیز می‌پردازیم.

بهترین متخصص قلب کرج

دکتر لیلا عسگرپور متخصص قلب و عروق و دارنده‌ی بورد تخصصی، با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه تشخیص و درمان بیماری‌های قلبی عروقی از بهترین متخصصان قلب کرج هستند. ایشان با تفسیر دقیق نتایج آزمایش‌های لازم، مشکلات قلبی عروقی را به خوبی تشخیص داده و بهترین روش درمان را برای بیماران در نظر می‌گیرند.

درمان بیماری‌های قلبی مانند فشار خون و تپش قلب و بیماری‌های عروقی مانند انواع واریس از جمله خدمات تخصصی کلینیک دکتر عسگرپور می‌باشد.

راه‌های ارتباطی

آدرس: کلینیک قلب کرج واقع در کرج، خ شهید بهشتی، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، برج رازی، ساختمان بانک آینده، طبقه 7 واحد 73

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت ویزیت با شماره های 02632216426 و 09399450250 تماس بگیرید.

خدمات تشخیصی کلینیک قلب کرج

دکتر لیلا عسگرپور برای بررسی وضعیت سلامتی شما و انتخاب بهترین روش درمان ممکن است آزمایشات متعددی را  تجویز نماید که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

آنژیوگرافی

آنژیوگرافی یا آرتریوگرافی یک تکنیک تصویربرداری است که برای بررسی اندام‌های داخلی و رگ‌های خونی به ویژه سرخرگ‌ها، سیاهرگ‌ها و حفره‌های قلب استفاده می‌شود.

اسکن هسته‌ای قلب

اسکن هسته‌ای قلب یک آزمایش تصویربرداری است که چگونگی حرکت خون در وضعیت استراحت و فعالیت بدنی (ورزش) را نشان می‌دهد. این کار با کمک  ماده‌ای رادیواکتیو انجام می‌شود که به آن تراکر یا رادیوتراکر گفته می شود و در واقع دستگاه از حرکت تراکر یا ردیاب در عروق خونی تصویربرداری می‌کند.

سیتی آنژیو

سیتی آنژیوگرافی یا آنژیوگرافی توموگرافی کامپیوتری، یک تکنیک تصویربرداری است که برای دیدن سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌های بدن استفاده می‌شود. با تزریق ماده حاجب به رگ‌های خونی، تصاویری ایجاد می‌شود که می‌توان از آن‌ها برای بررسی انسداد، آنوریسم یا رگ برآمدگی، تشریح و تنگی مجاری استفاده کرد.

نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام

نوار قلب یا الکتروکاردیوگرام، یک آزمایش ساده، رایج و بدون درد است که سیگنال‌های الکتریکی قلب را ثبت می‌کند و برای تشخیص بیماری‌های قلبی و وضعیت سلامت قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این آزمایش همچنین به نام الکتروکاردیوگرام یا EKG هم شناخته می‌شود.

اکو قلب

اکو قلب

اکو قلب، اکو، اکوکاردیوگرافی یا اکوکاردیوگرام، سونوگرافی (اولتراسوند) قلب می‌باشد که نوعی تصویربرداری از قلب با استفاده از سونوگرافی استاندارد یا سونوگرافی داپلر است.

تست ورزش

تست استرس یا تست ورزش، میزان توانایی قلب را برای پاسخ به استرس می‌سنجد. تست استرس از طریق ورزش یا تزریق انجام می‌شود.

خدمات درمانی کلینیک قلب کرج

خدمات درمانی کلینیک قلب کرج

درمان بیماری‌ها و عارضه‌های قلبی و عروقی با جدیدترین متد روز دنیا و مناسب با سطح بیماری شما انجام می‌شود.

آنژیوپلاستی، بالن زدن یا استنت گذاری قلب

در روش آنژیوپلاستی، از یک بالون برای باز کردن شریان‌های تنگ یا مسدود شده استفاده می‌شود. در بیشتر روش‌های آنژیوپلاستی مدرن یک لوله‌ی سیمی کوتاه مشبک در داخل رگ قرار داده می‌شود که دائمی می‌باشد و با باز نگه داشتن رگ به جریان خون کمک می‌کند.

عمل جراحی بای‌پس قلب یا عمل قلب باز

جراحی بای پس قلب که پیوند عروق کرونر بای پس نیز نامیده می‌شود، یک روش جراحی برای درمان بیماری سرخرگ کرونری و تجمع پلاک در شریان‌های قلب می باشد. این عمل می‌تواند گرفتگی رگ قلب را بهبود بخشد و جلوی  پیشرفت بیماری را بگیرد و طول عمر را افزایش دهد.

عمل جراحی ترمیم و تعویض قلب

جراحی دریچه قلب به منظور ترمیم یا تعویض دریچه‌ای انجام می‌شود که به دلیل بیماری ممکن است به خوبی کار نکند. جراحی دریچه قلب نوعی جراحی قلب باز است که ورود به قفسه سینه از طریق استخوان سینه انجام می‌شود.

عمل جراحی پیوند قلب

پیوند قلب نوعی عمل جراحی می‌باشد که در افراد مبتلا به نارسایی مزمن قلب یا بیماری سرخرگ کرونری هنگامی انجام می‌شود که سایر روش‌های دارویی یا جراحی نتیجه بخش نباشند.

رادیو فرکانسی

در این روش که ابلیشن قلب یا ابلیشن رادیوفرکانسی نیز نامیده می‌شود، لوله‌ی باریکی را به سمت قلب فرد می‌فرستند و با استفاده از آن بافت‌هایی را که ممکن است باعث ایجاد ضربان غیر طبیعی قلب شوند از بین می‌برند.

لیزرتراپی

در لیزر آترکتومی پریفرال از یک لوله انعطاف پذیر به نام کاتتر استفاده می‌شود که نور پرانرژی لیزر را به شریان‌های مسدود شده می‌فرستد که باعث برطرف شدن انسداد و بهبود جریان خون می‌شود.

لیست بهترین متخصصان قلب و عروق کرج

دیگر متخصصین قلب کرج عبارتند است:

 • دکتر محسن مولوی اردکانی-میدان شهدا
 • دکتر سیامک واحدی-چهار راه طالقانی
 • دکتر لیلا پیرهادی-بلوار شهید بهشتی
 • دکتر پوریا پیروزمند-چهل و پنج متری گلشهر
 • دکتر افروزه کرمی-چهار راه طالقانی
 • دکتر علیرضا دهقان نیری-میدان شهدا
 • دکتر شیما یارمحمدی-عظیمیه
 • دکتر مهدی ساجدی خانیان-چهار راه طالقانی
 • دکتر فاطمه صحتی-طالقانی جنوبی

سوالات متداول

قبل از ویزیت توسط متخصص قلب چه اقداماتی باید انجام دهیم؟

قبل از ویزیت با متخصص قلب، باید اقداماتی انجام دهید تا بهترین نتیجه از ویزیت خود بگیرید:

 1. سابقه‌ی پزشکی خود و خانواده‌تان را آماده کنید و به همراه داشته باشید. این شامل بیماری‌های قبلی، درمان‌هایی که در گذشته انجام داده‌اید، و هر نوع بیماری وراثتی در خانواده شما می‌شود.
 2. نتیجه‌ی آخرین آزمایش‌هایتان را به همراه داشته باشید و لیستی از داروهایی که مصرف می‌کنید تهیه کنید. این اطلاعات به پزشک شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم در مورد درمان شما را بگیرد.
 3. علائمی که تجربه کرده‌اید را یادداشت کنید. این شامل هر نوع درد، تنگی نفس، خستگی، سرگیجه و هر علامت دیگری است که تجربه کرده‌اید.
 4. فهرستی از سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسید تهیه نمایید. این شامل هر چیزی از علائم شما و درمان مورد نیاز تا رژیم غذایی و تمرینات ورزشی است.

با انجام این اقدامات، شما به پزشک خود کمک می‌کنید تا بهترین درمان برای شما را تعیین کند و مشکلات قلبی شما را بهبود بخشد.

در صورت داشتن چه علائمی باید به متخصص قلب مراجعه کنیم؟

در صورت داشتن کلسترول و فشار خون بالا و هر گونه علائمی که می‌تواند به بیماری قلبی مرتبط باشد به پزشک متخصص قلب مراجعه نمایید.

معمولاً از چه سنی باید به متخصص قلب مراجعه کرد؟

بهتر است از سنین میانسالی شروع به معاینات سالانه‌ی قلب و عروق نمود.

متخصص قلب ممکن است چه آزمایش های پزشکی را  تجویز کند؟

این آزمایشات شامل موارد زیر می باشند:

 • آزمایش خون
 • آزمایش ادرار
 • تست استرس یا ورزش (روی تردمیل)
 • تست بدون استرس (نشستن روی صندلی)
 • تست استرس هسته ای یا تست استرس اکو
 • اکوکاردیوگرام
 • سی تی اسکن، پت اسکن یا ام آر آی
 • آنژیوگرافی عروق کرونری

مقالات مرتبط

نوبت دهی و تماس
× مشاوره در واتس اپ